ЗВУКОВА ПОТУЖНІСТЬ

Сьогодні шуму приділяється безпрецедентно велика увага. Рівень шуму інструментів, пристроїв, механізмів та іншого обладнання часто має вирішальне значення для покупців.

Сьогодні покупці приділяють все більше уваги рівню шуму інструментів, пристроїв, механізмів та іншого обладнання.  Вони прагнуть максимально позбавляти користувачів і відвідувачів від впливу шуму. Щоб стимулювати виробників знижувати шум виробів, стандарти (наприклад, директива ЄС 2010/30 / EU) вимагають чітко вказувати на виробах дані про їх звукову потужність. Вільний доступ до цієї інформації полегшує вибір споживачам і стимулює конкуренцію між виробниками за одержання нижчих рівнів звуку виробів.

Достовірні рівні шуму

Для того, щоб покупці могли ефективно користуватися наклейками з інформацією про шумові характеристики виробів, вимірювання шумів повинні бути достовірними і порівнянними між собою. Звукова потужність характеризує абсолютну акустичну енергію вироби, яка не залежить від акустичного середовища. Щоб методи випробувань були однаковими, стандарти встановлюють точні методи, які ви повинні використовувати для вимірювання шуму для будь-якого типу обладнання - від побутової техніки до землерийних машин. Технічні рішення компанії Brüel & Kjær підтримують широке коло стандартів ЄС та міжнародних стандартів, а також допомагають користувачам керуватися ними.

Вимірювання звукової потужності

Звукову потужність можна визначати за допомогою різних видів вимірювань в залежності від виробу, що випробовується. Методи, засновані на інтенсивності звуку, використовуються для натурних вимірювань на місці використання та виготовлення виробів, що робить їх ідеальними для нерухомих об'єктів, як витяжні вентилятори. Вимірювання потужності звукової потужності на базі реверберації та вимірювання звукової потужності на базі вільного поля найчастіше використовуються для аудиту виробництва та випробувань на великих обсягах виробів (наприклад, побутової техніки). Компанія Brüel & Kjær грає важливу роль в створенні і підтримці основних стандартів проведення вимірювань, в тому числі IEC 60704-2-4 для пральних машин, а також стандартів ISO 6393, ISO 6394, ISO 6395 і ISO 6396 для зовнішнього машинного обладнання.

 

Визначення звукової потужності на основі інтенсивності звуку

Для вимірювання звукової потужності джерела шуму традиційно було потрібно розташовувати його в спеціальному приміщенні - наприклад, безлунній або ревербераційній камері. Проте, інтенсивність джерела звуку можна вимірювати в будь-якому акустичному полі і безпосередньо визначати звукову потужність. Оскільки при вимірюванні інтенсивності звуку на закритій поверхні постійний фоновий шум не вносить вклад в обчислюється звукову потужність, можна проводити вимірювання для окремих механізмів і компонентів навіть в умовах, коли інші компоненти випромінюють шум. Оскільки інтенсивність звуку характеризує його величину і напрямок, вона дуже корисна при виявленні джерел звуку. Таким чином, можна вивчати діаграми спрямованості випромінювання шуму пристроїв зі складними складовими вібрації на місці експлуатації.

Пропоноване рішення

Програмне забезпечення PULSE Sound Power Using Sound Intensity (обчислення звукової потужності на базі інтенсивності звуку на платформі PULSE) типу 7882 дозволяє визначати звукову потужність, зберігати інформацію про неї і створювати звіти відповідно до стандартів ISO 9614 (частини 1, 2 і 3) за допомогою спеціальних шаблонів. Необхідне вимірювальне обладнання є однаковим для всіх трьох стандартів.  Щоб виконувати вимоги обраного стандарту, можна скористатися спеціальним шаблоном PULSE, який включає в себе список всіх необхідних завдань. Список завдань відображає схожість між стандартами, створюючи інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс. Ми також пропонуємо портативну систему для аналізу інтенсивності звуку, яка складається з двоканального переносного аналізатора типу 2270 (з шумоміром), програмного забезпечення для визначення інтенсивності звуку BZ-7233 і комплект приладдя та зонду для визначення інтенсивності звуку 3654.

 

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> Sound Intensity System (Система вимірювання інтенсивності звуку)

-> Type 7882 - Product noise software using sound intensity (7882 - Програмне забезпечення визначення шуму виробу за інтенсивністю звуку)

 

СУПУТНЯ ІНФОРМАЦІЯ:

-> Брошура: Інтенсивність Звуку

 

Визначення звукової потужності за звуковим тиском на основі реверберації

Для визначення шуму, випромінюваного виробом, рекомендується досліджувати його звукову потужність, оскільки вона характеризує абсолютну потужність джерела шуму незалежно від акустичного середовища. Один з основних методів, використовуваних для цієї мети, полягає в тому, що джерело звуку поміщається в ревербераційну камеру (дифузне акустичне поле) і його звукова потужність визначається шляхом вимірювання звукового тиску. Лабораторні ревербераційні камери, описані в стандарті ISO 3741, особливо ефективні в прецизійних випробуваннях порівняно невеликих механізмів, які, як правило, випромінюють стабільний звук. Спеціальні ревербераційні кімнати, побудовані для виконання вимог ISO 3743-2, з іншого боку, коштують дешевше і, оскільки таки методи забезпечують результати промислової якості, тому особливо придатні для прямого вимірювання А-зважених рівнів звукової потужності серії невеликих джерел шуму. Відповідно до стандарту ISO 3743- 1 для вимірювань промислового якості повинні використовуватися приміщення з капітальними стінами; цій вимозі відповідають навіть самі звичайні кімнати без спеціальної акустичної облицювання, в яких відсутня меблі.

Пропоноване рішення

Програмне забезпечення PULSE Sound Power in Reverberation Rooms (вимірювання звукової потужності в ревербераційних кімнатах на платформі PULSE) типу 7884 забезпечує вимірювання і виконує розрахунки відповідно до стандартів ISO 3741, ISO 3743-1 і ISO 3743-2, що регламентують визначення звукової потужності джерел шуму в ревербераційних випробувальних середовищах. Спеціальний шаблон PULSE дозволяє визначати кількісні характеристики випромінювання шуму, зберігати їх і створювати звіти по ним у відповідності з різними стандартами. До складу рішення також входять обладнання для збору даних LAN-XI, набір мікрофонів або один мікрофон, що обертається.

 

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> Type 7884 - Product-noise software for reverberation rooms (7884 - Програмне забезпечення для визначення шуму виробів для кімнат з реверберацією)

-> Type 4204 - Reference Sound Source (Опорне джерело звуку)

-> LAN-XI data acquisition hardware (Апаратні засоби збору даних на сайті Brüel & Kjær)

 

Визначення звукової потужності за звуковим тиском у вільному акустичному полі

Для охорони праці та захисту навколишнього середовища національні і міжнародні закони все частіше регулюють рівень шуму, що випромінюється механізмами і обладнанням. Так, всі побутові прилади, які продаються на території Європейського Союзу, від пилососів до холодильників, повинні забезпечуватися наклейкою з інформацією про їх рівень звукової потужності. Наприклад, на пральних машинах вказується інформація про рівень їхнього шуму при циклах прання і отжиму. Це дає покупцям можливість порівнювати випромінювання шуму різних пристроїв, представлених на ринку, і вибирати найбільш тихі. У той же час будь-яка компанія, яка виробляє сертифіковані вироби, що відповідають вимогам ЄС по випромінюванню шуму, стикається з меншими перешкодами при імпорті своєї продукції на великі споживчі ринки. Один із трьох основних методів визначення шумових випромінювань - через звукову потужність на базі вільного поля, де джерело розміщується в акустично відкритій зоні (вільне поле), а його звукова потужність визначається за допомогою вимірювань звукового тиску.

Пропоноване рішення

Повністю готова система дозволяє визначати звукову потужність в середовищах з вільним полем відповідно до стандартів ISO, ECMA і директивами ЄС. Вона спрощує проведення вимірювань згідно з вимогами ЄС, в тому числі складання підсумкового звіту відповідно до директиви 2009/125 / EC. Наша система заснована на платформі PULSE і включає в себе обладнання для збору даних LAN-XI і програмне забезпечення для обчислення звукової потужності. До складу системи також входять мікрофони, датчик тахометра, опорне джерело звуку для визначення впливу навколишнього середовища і набір аксесуарів (в тому числі кабелі).

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> Type 7799 - Product noise emission software for free fields (Програмне забезпечення визначення випромінювання шуму для вільних полів)

-> Type 4204 - Reference Sound Source (Опорне джерело звуку)

-> LAN-XI data acquisition hardware (Апаратні засоби збору даних на сайті Brüel & Kjær)

-> Type 4966-H-041 --- Prepolarized Free‐field ½” Mic. Type 4966 with Preamp. Type 1706 (Передполяризований мікрофон 4966 вільного поля в комплекті з передпідсилювачем)

 

СУПУТНЯ ІНФОРМАЦІЯ:

-> PULSE 7883 – Sound Power Determination for Earth-moving Machinery (Визначення звукової потужності для землерийних машин)

-> PULSE 7885 – Noise Emission Outdoor Machinery, Directive 2000 (Викид шуму Зовнішньої техніки, Директива 2000)

-> PULSE 7886 – Sound Power of Fans (Звукова Потужність вентиляторів)

-> PULSE 7888 – High-frequency Sound Power (Високочастотна Звукова Потужність)

-> PULSE 7914 – Wind Turbine Sound Power Determination according to IEC 61400-11 (Визначення потужності вітрової турбіни відповідно до IEC 61400-11)

-> BZ-5941 - Wind turbine moving source beamforming (Бімформінг джерела,  що рухається – вітрової турбіни)

-> Flyer IEC 60704-2-4 washing machine noise measurement (Вимірювання шуму пральної машини відповідно до IEC 60704-2-4)

 

Відеоматеріали (YouTube):

> Звукова потужність та ідентифікація джерела шуму: Sound Power and Noise Source Identification – Brüel & Kjær

> Визначення звукової потужності з ПЗ 7799 для середовищ із вільним полем: Sound power determination with Type 7799 for free-field environments – Brüel & Kjær

> Визначення звукової потужності з ПЗ 7884 для вимірювання в кімнаті з реверберацією: Sound power determination with Type 7884 for reverberation room measurements – Brüel & Kjær

> Визначення звукової потужності з ПЗ 7885 для вимірювань відповідно до 2000-14 EC: Sound power determination with Type 7885 for measurements according to 2000-14 EC – Brüel & Kjær

> Визначення звукової потужності типу 7883 для землерийних машин: Sound power determination with Type 7883 for earth moving machinery – Brüel & Kjær

> Визначення потужності звуку шляхом вимірювання інтенсивності звуку за допомогою аналізатора 2270: Sound power determination with Type 2270 using sound intensity – Brüel & Kjær

> Звукова потужність на енергетичному маркуванні ЄС: Sound power on EU energy labels – Brüel & Kjær

> Звукова потужність та ідентифікація шуму пральної машини: Sound power and noise source identification on a washing machine – Brüel & Kjær

> Рішення для визначення звукової потужності та ідентифікації джерела шуму: Sound power determination and noise source identification solutions – Brüel & Kjær

> Картографування звуку - Ідентифікація джерела шуму та оцінка портативними засобами звукової потужності: Sound Mapping – Noise source identification and portable sound power assessment – Brüel & Kjær

>  Вимірювання звукової потужності для витяжного вентилятора: Measuring sound power for an extractor fan – Brüel & Kjær

> Маркування газонокосарок (потужність звуку): Labeling lawnmowers (sound power) – Brüel & Kjær

> Ідентифікація звукової потужності та шуму – в Кабіні літака: Sound power and noise source identification – Aircraft cabin – Brüel & Kjær

 

> Звукова Потужність - відео за списком відтворення:

Визначення звукової потужності з 7883, 7885, 7884, 7799, 7888: Sound power determination with 7883, 7885, 7884, 7799, 7888

 

Повернутися у розділ Застосунки =>