ЗОВНІШНІЙ ШУМ АВТОМОБІЛІВ

Для визначення загальної акустичної характеристики транспортного засобу потрібно вимірювання його шуму в процесі роботи, оскільки він рухається повз стаціонарні мікрофони.

Зовнішній звук автомобіля, що рухається, є частиною його особливостей і може бути важливою частиною його привабливості. Але колективний шум від руху автомобілів та вантажівок може бути значним. Щоб зменшити рівень шуму в нашому навколишньому середовищі, державні урядові установи встановлюють обмеження рівня шуму для кожного типу наземного транспортного засобу – це важливі правила, яких необхідно дотримуватися.

Визначення акустичних характеристик

Вимірювання шуму для оцінки акустичного образу транспортного засобу необхідно проводити під час його руху повз стаціонарні мікрофони. Для того, щоб умови вимірювання шуму транспортного засобу максимально точно відповідали реальним умовам його експлуатації, вимірювальні процедури регламентуються спеціальними стандартами. У методах випробувань колісних транспортних засобів, таких як вантажівки, автомобілі та мотоцикли, точно визначається положення, в якому транспортний засіб розганяється з максимальною потужністю з повністю відкритим дроселем. Аналогічно, при сертифікаційних випробуваннях літальних апаратів вимірювання проводяться під час їх зльоту і приземлення.

Розробка стандартів вимірювання шуму у русі

Оскільки це інтенсивно стандартизована область техніки, важливо бути в курсі останніх розробок тестування проїзду. Хорошим прикладом є додаткові положення щодо випромінювання звуку (ASEP), які збільшують кількість випробувань для транспортних засобів та значно поглиблюють складність розрахунків. Інший приклад - це проїзні випробування  у приміщенні, яке скорочує тривалість дорогої оренди доріжки для випробувань, проте виконується за особливими стандартами вимірювань. Наше програмне забезпечення полегшує всі етапи тестування за відповідними стандартами у вашій галузі.

 

Проїзні випробування транспортних засобів в закритому приміщенні

Вимірювання рівня шуму транспортного засобу в русі - обов'язкова процедура сертифікації автомобілів, а процедури та умови вимірювань рекомендовані міжнародним стандартом ISO 362-3. Рівень шуму в русі вимірюється при розробці транспортних засобів, а також для пошуку та усунення їх несправностей. Модуль PULSE Indoor Pass-by (проїзні випробування в закритому приміщенні на основі платформи PULSE) надає інструмент, який імітує полігонні проїзні випробування транспортного засобу на роликовому випробувальному стенді в безлунній випробувальній камері у відповідності з різними міжнародними стандартами. Ця камера значно спрощує вимірювання внутрішнього і зовнішнього шуму при експлуатації транспортного засобу. Усунення мінливих чинників, таких як погодні умови і місце проведення випробувань, підвищує відтворюваність вимірювань, а на нерухомий транспортний засіб можна встановити більше приладів. Для імітації звичайного шуму при русі мікрофони розміщуються в ряд уздовж випробовуваного транспортного засобу, що усуває необхідність приводити його в рух, як при традиційних проїзних випробуваннях на відкритій місцевості. Замість цього транспортний засіб аналогічним чином розганяється на роликовому випробувальному стенді.

Пропоноване рішення

Типова система для проїзних випробувань в закритому приміщенні базується на платформі збору і аналізу даних PULSE. До її складу входять програмні компоненти для проведення проїзних випробувань в закритому приміщенні, обладнання для збору даних LAN-XI (стійка, модулі і передня панель), мікрофони вільного поля і реєстратор даних. Аналіз вкладу в зовнішній шум забезпечує розширені можливості з ідентифікації основних складових зовнішнього шуму і їх джерел (наприклад, трансмісії, системи впуску / випуску та шин).

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> Type 7793 - Indoor vehicle pass-by noise software (Програмне забезпечення для визначення шуму транспортних засобів при проїзних випробуваннях в приміщенні)

-> Type 8401– BK Connect Hardware Setup (8401 - BK Connect Налаштування обладнання на сайті Brüel & Kjær)

-> LAN-XI data acquisition hardware (Апаратні засоби збору даних на сайті Brüel & Kjær)

-> Type 4966-H-041 --- Prepolarized Free‐field ½” Mic. Type 4966 with Preamp. Type 1706 (Передполяризований мікрофон 4966 вільного поля в комплекті з передпідсилювачем)

 

СУПУТНЯ ІНФОРМАЦІЯ:

-> PULSE Indoor Pass-by and Exterior Noise Contribution Analysis System (PULSE система аналізу проїзду та зовнішнього шуму в приміщенні)

-> Evaluation of SPC and BSS for indoor pass-by noise contribution analysis (Оцінка SPC та BSS для аналізу вкладу шуму в приміщеннях)

-> Exterior Noise Contribution Analysis with Simulated Indoor Pass-by Measurement - SAE INDIA 2008 (Аналіз впливу зовнішнього шуму за допомогою імітаційного вимірювання в приміщенні - SAE INDIA 2008)

-> Blind Source Separation Applied to Indoor Vehicle Pass-By Measurements (Розмежування сліпих джерел застосовується для вимірювань проїзду в приміщенні)

-> Estimating Contributions of Vehicle Pass-by Noise Sources (Оцінка внеску джерел шуму при проїзді автомобіля)

 

Відеоматеріали (YouTube):

> Як швидко можна знайти джерела шуму - Brüel & Kjær: How quickly can you find noise sources – Brüel & Kjær

 

Проїзні випробування транспортних засобів на відкритій місцевості

Для сертифікації відповідності транспортних засобів нормам випромінювання шуму необхідно проводити вимірювання за процедурами, описаними в міжнародних стандартах. Ці процедури пред'являють суворі вимоги до випробувань шуму трансмісії і шин в типових міських умовах під час руху транспортних засобів з включеною передачею і накатом. Випробувальне обладнання повинно підтримувати спеціальні методи вимірювань і перевіряти дотримання параметрів, зазначених в стандарті на проведення випробувань. Пропоновані нами рішення охоплюють весь спектр проїзних випробувань - від простих атестаційних випробувань до багатоканальної діагностики. Всі наші рішення для проведення проїзних випробувань (як в закритому приміщенні, так і відкритої місцевості) підтримують найпоширеніші міжнародні стандарти, в тому числі ISO 362, SAE J1470, ISO 13325 та ISO 5130. Крім того, ми пропонуємо широкий вибір мікрофонних решіток для бімформінга, які дозволяють створювати звукові карти на відкритій місцевості і точно визначати джерела звуку в транспортних засобах.

Пропоноване рішення

Рішення для проведення проїзних випробувань автомобілів на базі PULSE - це повнофункціональні платформи збору і аналізу даних. Вони включають в себе обладнання для збору даних LAN-XI, аксесуари для точного визначення положення транспортного засобу під час випробувань в русі (наприклад, фотоелементи), датчик швидкості (радар, GPS або інший пристрій) для постійного визначення швидкості і положення автомобіля, а також метеостанцію, яка надає погодні дані. Нашу систему можна масштабувати і проводити з її допомогою як атестаційні випробування, так і багатоканальні бортові вимірювання на кількох транспортних засобах. Крім того, система може працювати під управлінням одного оператора.

 

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> Type 7788 - Outdoor vehicle pass-by noise software (Програмне забезпечення для визначення шуму транспортних засобів при проїзних випробуваннях в приміщенні Програмне забезпечення для шуму на відкритому транспортному засобі)

-> Type 4966-H-041 --- Prepolarized Free‐field ½” Mic. Type 4966 with Preamp. Type 1706 (Передполяризований мікрофон 4966 вільного поля в комплекті з передпідсилювачем)

 

Відеоматеріали (YouTube):

> Тест проїзду комбайна NewHolland - Brüel & Kjær: Pass-by test – NewHolland combine – Brüel & Kjær

 

Повернутися у розділ Застосунки =>