АКУСТИЧНІ ВИПРОБУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Проведення випробувань акустичних характеристик матеріалів дає можливість оцінювати їх вплив на загальні акустичні властивості об'єктів: приміщення, транспортного засобу тощо.

Будівельні і ізолюючі матеріали мають величезний вплив на акустичні характеристики об'єктів. За допомогою спеціальних матеріалів можна переобладнати приміщення під необхідні функції, наприклад, офіси або навчальні класи. Зовнішній шум транспортних засобів (наприклад, повітряних суден) знаходиться в допустимих межах завдяки матеріалам, які використовуються в їх двигунах. Акустичні матеріали аеродинамічних труб і безлунних камер створюють безшумне універсальне середовище для проведення випробувань.

Створення акустичного середовища

Для створення необхідної акустичного середовища необхідна інформація про акустичні характеристики її матеріалів. Архітектори, проектувальники та інженери визначають внесок матеріалів в загальні властивості середовища, такі як поглинання, віддзеркалення, імпеданс, адмітанс і втрату при передачі, проводячи випробування їх акустичних характеристик. Ефективні випробування матеріалів повинні бути стабільними і точними; крім того, необхідно мати можливість оновлювати прогнозні моделі, експортуючи в них ці дані.

Придушення небажаного звуку

Для усунення шуму необхідно підбирати акустичний матеріал відповідно до конкретних характеристик звуку. Складність цього завдання пояснюється тим, що матеріали по-різному впливають на компоненти звуку (наприклад, його високі частоти). Обраний матеріал повинен створювати бажаний акустичний ефект разом з іншими матеріалами конструкції; крім того, кінцева форма конструкції може впливати на акустичні характеристики її матеріалів (наприклад, обшивки гондоли двигуна літального апарату). Необхідно мати точну інформацію про акустичні характеристики матеріалу (наприклад, на певних частотах) як до конструкційної інтеграції, так і після неї.

 

Акустичні випробування матеріалів

Проведення випробувань акустичних матеріалів дозволяє визначати їх акустичні характеристики, такі як поглинання, віддзеркалення, імпеданс, адмітанс і втрату при передачі. Зростання уваги до проблем зменшення шуму та затребуваність виробів з якісним звуком в різних галузях додає особливу важливість проведення випробувань акустичних матеріалів інженерами, дизайнерами та виробниками. Наприклад, необхідно підвищувати акустичний комфорт салонів сучасних наземних і аерокосмічних транспортних засобів, оптимізуючи вагу і обсяг їх акустичних матеріалів. Звукоізолюючі матеріали також часто потрібні для захисту житлових приміщень і робочих місць від шуму. Існує ряд стандартів випробувань акустичних матеріалів, в яких детально описані акустичні умови і спеціальне обладнання для проведення точних і стабільних вимірювань. Наші повнофункціональні системи випробувань акустичних матеріалів проводять вимірювання на невеликих вибірках відповідно до міжнародних стандартів ISO 10534-2, ASTM E1050-12 і ASTM E2611-09.

Пропоноване рішення:

Програмне забезпечення PULSE Acoustic Material Testing in a Tube (випробування акустичних матеріалів в трубі) типу 7758 призначено для визначення акустичних властивостей шумозахисних матеріалів, використовуваних для поглинання повітряного шуму або перешкоджаючих його поширенню. Воно працює з вимірювальними трубами компанії Brüel & Kjær, в тому числі з імпедансними трубами і трубами для вимірювання втрат при проходженні звуку.

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> PULSE Acoustic Material Testing Type 7758 (ПЗ 7758 Тестування акустичного матеріалу)

-> Type 4206 - Transmission loss and impedance tube kits (Комплект 4206 трубок для вимірювання втрат і імпедансу)

 

Вимірювання імпедансу

Жорсткість екологічних вимог в аерокосмічній галузі змушує виробників збільшувати загасання акустичних облицювань (панелей), що стимулює постійне поліпшення їх імпедансу. В результаті виникає необхідність оцінювати реальну акустичну поведінку з'єднаних панелей в їх кінцевому стані. Ці вимірювання замінюють традиційні геометричні методи і методи розподілу постійного навантаження.

Пропоноване рішення:

Портативна система вимірювання імпедансу - це легка, компактна, надійна і зручна компактна система, яка підходить як для досліджень, так і для вимірювання імпедансу при контролі якості виробництва і розрахована на звуковий тиск до 150 дБ SPL. Вона дозволяє проводити випробування методом передавальної функції з двома мікрофонами і включає в себе програмне забезпечення PULSE Material Testing and Impedance Meter (випробування і вимірювання імпедансу матеріалів), модуль генератора LAN-XI як вхідний модуль для двох мікрофонів та генератор для джерела звуку вимірювача імпедансу і контролю параметрів навколишнього середовища. У подвійному корпусі для LAN-XI зручно розташовується аналізатор і підсилювач потужності, який підсилює сигнал генератора. До складу системи також входять портативна імпедансна труба, аксесуари і контейнер для перенесення всіх компонентів системи.

СУПУТНЯ ПРОДУКЦІЯ:

-> Type 9737 - Portable impedance meter (Портативний вимірювач імпедансу 9737)

СУПУТНЯ ІНФОРМАЦІЯ:

-> Technical review - Brüel & Kjær (на сайті Brüel & Kjær) (Технічний огляд Brüel & Kjær 1-2016)

 

Повернутися у розділ Застосунки =>